Szafy i garderoby

Szafy i garderoby

Szafy wnękowe projektowane na wymiar tworzą osobistą przestrzeń w naszym domu, z której nie będzie korzystał nikt oprócz nas. Wnętrze szafy wnękowej czy garderoby powinno zostać zaprojektowane w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać miejsce, w którym chcemy dany mebel zamontować.  Niezwykle ważny jest także łatwy i swobodny dostęp do wszystkiego, co się w szafie znajduje.

Szafa wnękowa to coś więcej niż miejsce, w którym przechowujemy ubrania, buty i dodatki. Może ona bowiem stanowić element wystroju pomieszczenia lub „udawać” ścianę przyjmując jej wykończenie i kolor.
Szafy wnękowe stawiane są na całej długości pomieszczenia, dzięki czemu nie ma potrzeby montażu sufitu z płyty. Z kolei podłoże zabudowy tworzy podłoga w danym pomieszczeniu tj. dywan, wykładzina, płytki, panele, etc. Oprócz szaf wnękowych, wykonujemy również szafy pełne (z plecami).

Jeśli wiemy już, w jakim pomieszczeniu umieścimy szafę wnękową, powinniśmy również zastanowić się nad tym, co chcemy w niej przechowywać (pozwoli to ustalić ile i jakich elementów wyposażenia szafy rzeczywiście potrzebujemy).

Głównym elementem szafy wnękowej są drzwi. Wybierając drzwi, które zostaną zamontowane w szafie (np. drzwi przesuwne, uchylne, składane lub otwierane) należy wziąć pod uwagę przeznaczenie szafy i wielkość pomieszczenia, w którym docelowo ma ona się znaleźć.

Przesuwne drzwi umożliwiają dogodny dostęp do szafy. Nie zajmują dodatkowej przestrzeni, pozwalając wkomponować szafę w cały wystrój wnętrza. Na drzwiach przesuwnych można wywiesić duże lustro bądź też dowolny element graficzny (np. ulubione zdjęcie, taflę aluminiową itp.).

W znajdujących się w ofercie naszego mieszczącego się w Warszawie sklepu meblowego oryginalnych szafach wnękowych i garderobach zastosowaliśmy następujące rozwiązania techniczne:
– łączniki (wąski i szeroki), używane przy rozległych powierzchniach drzwiowych – są to elementy pozwalające na łączenie różnorodnych materiałów wypełniających; szerszy łącznik może też pełnić funkcję konstrukcyjną lub ozdobną
– mechanizmy jezdne – zapewniają bezproblemowe przesuwanie drzwi; posiadają dożywotnią gwarancję
– tor dolny – najczęściej przyklejany na taśmę dwustronną

W przypadku szaf z drzwiami przesuwnymi proponujemy zabudowę całkowitą, czyli „od samej podłogi aż do sufitu” (pozwala to maksymalnie wykorzystać przeznaczoną pod zabudowę przestrzeń).
Drzwi przesuwne do szafy wnękowej mogą być wykonane z takich materiałów jak:
– płyta laminowana,
– lustro (srebrne bądź dymione na brąz lub grafit),
– szkło kolorowe (lacobel),
– fornir,
– szyby z grafiką

Szafa wnękowa może zostać wyposażona w takie elementy jak:
– drążki z wieszakami,
– półki (długie, krótkie, głębokie, wąskie),
– szuflady,
– dodatkowe akcesoria (np. druciane kosze i półki).

W naszej ofercie znajdują się szafy wnękowe o różnorodnej kolorystyce i formie. Szafa wnękowa może stać się ozdobą sypialni, salonu, pokoju dziecięcego czy przedpokoju.
Wykonujemy przepiękne i trwałe, oryginalne szafy wnękowe i garderoby oraz świadczymy usługę ich profesjonalnego montażu. Najczęściej działamy na terenie Warszawy i bliskich okolic, ale spełniamy oczekiwania klientów z całego kraju. Jeśli potrzebujesz szafy wnękowej w pełni dopasowanej do Twojego mieszkania, skontaktuj się z nami telefonicznie i umów na wizytę w naszym mieszczącym się w Warszawie sklepie meblowym. Przykłady naszych realizacji znajdziesz w galerii mebli na zlecenie. 

Więcej o sprzedaży mebli na wymiar i działalności naszej firmy piszemy w oddzielnych zakładkach.

Zapraszamy do kontaktu!

W kącie pokoju szafa śpi
i tylko ja wiem o czym śni…

(autor nieznany)